Kısa Kısa

N24 Kısa Kısa yazılarımızı bu kategoriden takip edebilirsiniz. Birçok farklı konuda hazırladığımız, geneli başarı hikayeleri ve fikir yazıları olan bu yazılar sizin, girişimcilikte yeni fikirler edinmenizi, ilham almanızı ya da başarıda ısrar etmenizi kolaylaştırabilir.

Çin’in finansal teknolojide öncü firmalarından Ant Group, 2023 yılında yaptığı teknoloji araştırma ve geliştirme yatırımlarıyla dikkat çekti. Şirket, 2023 yılı sürdürülebilirlik raporunda, teknoloji araştırma ve geliştirme faaliyetlerine 21,19 milyar yuan (yaklaşık 2,92 milyar dolar) yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırım, şirketin bugüne kadar yaptığı en yüksek yıllık teknoloji harcaması olarak kayıtlara geçti.

RWS, dijital çeviri hizmetlerine yepyeni bir soluk getiren HAI platformunu tanıttı. Bu yenilikçi dijital self-servis platform, RWS’nin yapay zeka destekli teknolojisi ve dil uzmanlığını bir araya getirerek, kullanıcıların içeriklerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde çevirmelerine olanak tanıyor. Üstelik, bu süreçte kalite asla göz ardı edilmiyor.

Garden Studios, Londra merkezli yenilikçi bir film stüdyosu olarak, enerji yönetimi ve faturalandırma süreçlerini EnergyCAP’in öncü enerji yönetim platformunu kullanarak dönüştürdü. Bu adım, Garden Studios’un sorumlu iş uygulamalarına bağlılığını gösteren B Corporation sertifikalı sürdürülebilirlik taahhütleriyle uyumlu bir hareket olarak öne çıkıyor.

Business Awards UK, 2024 Ticari Araç Ödülleri’nin kazananlarını ve finalistlerini duyurmaktan gurur duyar. Bu ödüller, ticari araç sektöründe olağanüstü performans ve yenilikleri takdir ederken, müşteri hizmetleri, liderlik ve finansal büyümede endüstri standartlarını yükselten şirketleri öne çıkarıyor.

Toronto merkezli yapay zeka şirketi Cohere, Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre, 450 milyon dolarlık dev bir yatırım aldı. Şirketin bu son yatırım turu ile değerlemesi 5 milyar dolara ulaştı. Katılımcılar arasında Nvidia ve Salesforce Ventures gibi önde gelen teknoloji yatırımcıları yer alırken, Cisco ve PSP Investments gibi yeni isimler de yatırımcılar arasında görüldü.